Bogusław Adamowicz

18 grudnia 2014 | Kategoria: Bohaterowie | Tagi: , , ,

Bogusław Adamowicz Data jego urodzin przypada na trzynasty stycznia1870 roku. Urodził się w Minsku, obecnie zagranicznym mieście. Jego twórczość określana została jako wierd-fiction. Był studentem zagranicznej uczelni w Paryżu, gdzie uczył się malarstwa. Jednak tuż przed rozpoczęciem Pierwszej Wojny Światowej wrócił do swojego rodzinnego miasta, a tuż po działaniach zbrojnych objął posadę redaktora „Gońca Mińskiego”. Jednak szybko przeprowadził się do Warszawy, gdzie mieszkał aż do schyłku Drugiej Wojny Światowej. Tam mieszkał aż do czasów Powstania Warszawskiego, w którym prawdopodobnie uczestniczył. Po tym czasie urywa się po nim ślad, prawdopodobnie zginął. Twórczość tego wieszcza poloniści zwykli dzielić na dwa oddzielne fundamenty. Pierwsza, ta która zyskała większą sławę, czerpała garściami z tematyki nekrofilsko-erotycznej. Drugi fundament obrał nurt, w którym interesował się filozofią genezyjską innego znanego autora literackiego – Juliusza Słowackiego. Adamowicz znany był ze swojego podejścia relatywistyczno-historio-filozoficznego. Historicy chętniej zaliczają go do pozytywizmu niż do Młodej Polski, z której się wywodził. Wiadomo, że inspirowała go twórczość Edgara Allana Poe oraz Charlesa Baudelaire’a.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.