Pomoc w domu

4 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc w domu Pomoc naszym domownikom to oczywiście niezbędna i tak właściwie wymagana od nas forma pomocy. Pomyślmy chwilę sami, przecież żyjąc we wspólnocie nie możemy być nastawieni jedynie na czerpanie korzyści, ale musimy również dawać coś od siebie, aby życie wspólnoty było przyjemne i oczywiście tak samo łatwe dla wszystkich jej członków. Najprostszą i najbardziej spotykaną wspólnotą w naszym otoczeniu są po prostu nasze domy rodzinne. W danym domu, jeżeli mieszka kilka osób to oczywiście mogą się bez żadnych zastrzeżeń nazywać wspólnotą. Mieszkańcy takiego domu to najczęściej mama, tata i potomstwo. Na potomstwo może się składać córka, bądź syn w ilości zależnej od tego, na jaką ilość dzieci zdecydowali się rodzice. Każdy z członków takiej rodziny musi dawać oś od siebie, aby funkcjonowania takiej rodziny było możliwe, przecież nie możemy zrzucić wszystkich obowiązków na jednego członka rodziny, bo to mogłoby być za dużo i dana osoba mogłaby po prostu nie wytrzymać takiej presji i najzwyczajniej się poddać i odejść.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.