Pomoc materialna

21 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc materialna Pomoc materialna zawsze mile widziana, to bardzo często spotykane hasło podczas organizowania wszelkich pomocy charytatywnych i tym podobnych. Jest grupa ludzi, która zajmuje się niesieniem pomocy dla innych i to właśnie oni najczęściej nawołują nas dobrych obywateli różnych krajów, abyśmy się solidaryzowali z nimi i osobami pokrzywdzonymi i pomogli nieść pomoc. Bardzo często ludzie z takich właśnie organizacji proszą o nawet najmniejszą pomoc, ale ta bardzo mała pomoc zaoferowana z naszej strony w połączeniu z setkami małych pomocy innych ludzi może połączyć się w coś bardzo dużego i bardzo szczytnego. A taka pomoc z całą pewnością pomoże niejednemu poszkodowanemu. Bardzo często jest tak, że ludzie organizują pomoc dla biedniejszych krajów, na przykład z Afryki. Wtedy pomocna jest każda chociażby najmniejsza rzecz. Ludzie najczęściej wtedy ofiarują pokarm, w takiej postaci, aby mógł przejechać całą tą drogę z naszego kraju do krajów afrykańskich i to tam właśnie zostanie rozdzielona ta żywność.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.