Inwazja Szwedów na Polskę

26 grudnia 2014 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Inwazja Szwedów na Polskę Potop jest to książka, która mówi o Polsce w jednym z bardzo ciężkich okresów. Mianem potopu określana jest armia szwedzka która wkroczyła na tereny Rzeczypospolitej, prawie całkowicie ją podbijając. Jak pamiętamy z historii, Polacy stawiali opór tylko i wyłącznie w pojedynczych punktach. Gdzie dzielnie bronili swoich posterunków. W tym że Polakom udało się pokonać Szwedów, wielu doszukuje się ręki Boga, która pomogła zwyciężyć tą wojnę. Przecież Polska była praktycznie podbita, przez naszych zamorskich sąsiadów. Oswobadzanie kraju rozpoczęło się od bitwy na Jasnej Górze, gdzie niedobitki Polskiej armii, oraz mnisi dzielnie bronili wzgórza za murów klasztornych. Po tym wydarzeniu obiekt ten stał się miejscem kultu Polaków. To przecież swoisty cud że udało się pokonać agresora który niemalże zmiażdżył nasz kraj w kilka miesięcy. Szwedzi do tej pory nie mogą zrozumieć przyczyn porażki. Każdy Polak ma zakodowane w głowie, dlaczego udało nam się wygrać tą wojnę, po prostu była to ingerencja Boga, która pomogła obrońcom Jasnej Góry obronić klasztor, oraz zwyciężyć wojnę. Polecam każdemu przeczytania książki Potop, jest to doskonały utwór, który pokazuje bohaterską walkę Polaków, aż do końca. Moim zdaniem książka ta jest bardzo wartościowa uczy patriotyzmu, dzięki czemu każdy Polak, bez względu na wiek, może z niej czerpać wzorce godne do naśladowania.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.