Brak kultury jazdy

7 lutego 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , , ,

Brak kultury jazdy Z jakimkolwiek polskim kierowcą by nie rozmawiać, zawsze usłyszy się, że on jeździ dobrze natomiast wszyscy inni to kiepscy kierujący. Niestety polskim kierowcą ewidentnie brakuje kultury jazdy. Najlepiej obrazuje to sytuacja, gdy ktoś chce skręcić w lewo, gdy z przeciwka nadjeżdża sznur samochodów. Mało kto zatrzyma się by wpuścić takie auto. Wszystkim się spieszy, mimo że ten drobny gest zajmie nam parę sekund. Porównywalna sytuacja to próba zmiany pasa ruchu w korku. Brak kultury jazdy jest widoczny w przypadku, gdy ktoś później ruszy na czerwonym świetle. Niekoniecznie wynika to z jego gapiostwa, jednak na kilkusekundowe opóźnienie inni już reagują wciskając klakson. Brak kultury jazdy to nie tylko używanie klaksonów i rzucanie przekleństw na innych użytkowników ruchu. To również nieprzestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego, łamanie zakazów, parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. W przypadku awarii pojazdu czy też wypadku, mało który kierowca zatrzyma się, aby pomóc.

Brak kultura bycia

1 stycznia 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Brak kultura bycia Polacy często nie potrafią się zachować poprawnie. I znowu niestety przykład idzie z góry. Wystarczy spojrzeć na zachowanie osób sprawujących najwyższe państwowe stanowiska – nie potrafią się dogadać w najprostszej sprawie. Ale nie wszystko można zgonić na polityków. Niemili dla interesantów bywają również zwykli urzędnicy państwowi, mimo że tak naprawdę właśnie dzięki nim mają pracę. Brak kultury bycia ujawnia się również w nieprzestrzeganiu przepisów prawa. Często łamane są jakieś drobne przepisy, bo wiadomo – przepisy są po to, aby je łamać (na przykład palenie papierosów w miejscach niedozwolonych). Czystość na ulicach, a raczej jej brak, świadczy również na naszą niekorzyść. Nie tłumaczy wyrzucania papierków na ulicę brak koszy, zawsze można papierek zabrać ze sobą i wyrzucić w miejscu do tego przeznaczonym. Nie potrafimy również uszanować pracy innych, na przykład wchodząc do budynku nie wytarłszy butów, nie wyłączając telefonów w teatrze, itp. Potrafimy kłócić się o banały, często nie mając racji. Generalnie lubimy dyskutować o rzeczach, o których nie mamy bladego pojęcia.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. kurs barmanski warszawa studia podyplomowe po angielsku krakłw http://kursy-udt.pl/szkolenia/kurs-na-suwnice/