Nieróbstwo

20 stycznia 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Nieróbstwo Mimo, że za granicą jesteśmy cenionymi pracownikami, polscy pracodawcy nie podzielają tego zdania. Trudno w Polsce o dobrego pracownika. W poprzednim system politycznym istniał przymus pracy. Ktoś, kto do pracy jest zmuszany, nie będzie pracował dobrze. Czasy się, co prawda zmieniły, niestety ludzie wychowani w tamtym systemie nie. Co prawda dziś więcej jest poszukujących pracy niż wakatów, ale pracodawcy ciągle mają problemy ze znalezieniem pracowników, mimo że chcą zatrudniać już każdego chętnego, oferując mu przeszkolenie na stanowisko, na które poszukujący pracy ma zostać zatrudniony. Często taki stan jest winą samych pracodawców, którzy za ciężką pracę płacą mało, nie zapewniają pracownikom należytych warunków bezpieczeństwa. Ale też ludziom nie chce się pracować. Wolą udać się po zasiłek dla bezrobotnych lub do opieki społecznej po pomoc. Oferowana płaca wydaje im się zbyt niska, poza tym każdy chciałby od razu być co najmniej kierownikiem, mimo że nie ma o niczym pojęcia. O ile przyjemniej jest siedzieć w domu i nie robić nic.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.