Pan Tadeusz wykształcony młodzieniec, z dużym wdziękiem

28 grudnia 2014 | Kategoria: Epopeje | Tagi: , ,

Pan Tadeusz wykształcony młodzieniec, z dużym wdziękiem Tadeusz jest tytułowym bohaterem, tej powieści, to wokół niego toczy się akcja utworu. To wykształcony młody szlachcic, który wrócił z długiej podróży, podczas której przebywał na studiach. Jest on przedstawicielem złotej młodzieży, która była nadzieją polski, na lepsze jutro. Jest to syn Jacka Soplicy, oraz ubogiej dziewczyny, z którą on się ożenił. Tadeusz wychowywał się bez matki, która zmarła w krótkim czasie po porodzie swojego dziecka. Nasz bohater od dziecka wychowywał się u stryja, który był Sędzią. Wychowywany był w duchu patriotycznym, w przekonaniu iż musi służyć swojej ojczyźnie, wychowanie te było bardzo tradycyjne. Sam Tadeusz wspomina właśnie tak dom w którym spędził dzieciństwo. Człowiek ten jest godnym wzorcem do naśladowania. Ze względu na pęd do wiedzy, oraz jego zachowanie. Pomimo młodego wieku jest to człowiek dojrzały, który z spokojem i rozwagą patrzy w przyszłość, nie myśląc tylko o zabawie. Wiemy iż zakochany jest w młodej dziewczynie, która nie pozostaje obojętna na jego zaloty. Obydwoje odwzajemniają swoje uczucia, co więcej nie długo mają zamiar się pobrać. Moim zdaniem każdy szlachcic, powinien być taki jak Tadeusz, gdyby choć połowa Polskiej szlachty była taka jak on, nasz kraj z pewnością wyglądałby inaczej, kto wie czy nie lepiej. Pan Tadeusz jak tytułowa postać, podoba mi się najbardziej.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.