Nietolerancja

31 stycznia 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Nietolerancja Mimo, że w naszych oczach uważamy się za naród niezwykle tolerancyjny, nie jesteśmy tacy. Wystarczy sięgnąć pamięcią do wydarzeń ostatniego stulecia – na przykład nietolerancja w stosunku do Żydów. Uważamy ich za naród gorszy, za naród, który bogaci się na krzywdzie Polaków. Widzimy niestety ich bogactwa, nie dostrzegamy ilości pracy, jaka wkładają, aby to bogactwo zdobyć. Ale nie trzeba sięgać pamięcią wstecz, aby wskazać nam naszą nietolerancję. Nie tolerujemy ludzi o innej tolerancji seksualnej. Odsuwamy się od nich, patrzymy na nich nie jak na normalne osoby, nie oceniamy ich osobowości, lecz patrzymy przez pryzmat „łóżka”. Nie tolerujemy również osób niepełnosprawnych, uważając ich za osoby mniej wartościowe. Wystarczy przyjrzeć się zakładom pracy – trudno tam znaleźć pracownika niepełnowartościowego. Nie tolerujemy inności. Uważamy, że wszyscy powinni być tacy jak my. Każde odstępstwo od utartej normy traktujemy z wrogością. Nasza nietolerancja wychodzi też w sytuacjach, które w naszych oczach stanowią dla nas zagrożenie. Na przykład – gdy ktoś próbuje wybudować dom dla ludzi chorych na AIDS, narkomanów, ludzi, którym w życiu się podwinęła noga, całe miejscowości potrafią się zjednoczyć by zablokować taką budowę.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. WynajemPracownikow.pl