Rozłam społeczeństwa Polskiego

26 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , , ,

Rozłam społeczeństwa Polskiego Damy które siedziały w warszawskim salonie, po usłyszeniu tej nie bywałej historii, uznały tylko iż jest ona bardzo realistyczna, nie przejęły się zbytnio losem więźnia. Co więcej kobiety stwierdziły iż literatura Francuska jest o niebo lepsza od Polskiej. Nie zgadzali się z tym młodzi ludzie, którzy stali przy wejściu. Nie mogli oni już dłużej patrzeć na to jak bardzo upadla Polska elita. Piotr Wysocki ładnie ujął naród Polski, porównując go do lawy. Zamożną elitę porównał do zastygłej skorupy, która dawno zapomniała o Polsce i w łatwy sposób dała się wynarodowić, zaś młodych Polaków patriotów porównuje do wrzącego środka, który jest symbolem ciągle żyjącej Polski, która pełna jest patriotyzmu. Młodzi wykształceni ludzie zawsze byli przyszłością narodu. Dlatego senator Nowosilcow, tak uporczywie z nimi walczył. Młodzi Polacy, nie bali się stanąć przeciwko zaborcy, byli bardzo wykształceni i zdolni. Elita nie stwarzała takiego zagrożenia, zachwycała się przecież bardziej balami, jak również Francuską poezją. Zupełnie nie obchodziły ich losy Polski, liczyła się dla nich tylko dobra zabawa, oraz duża ilość pieniędzy, dla których gotowi byli zrobić wszystko. Tylko młodzi ludzie, mogli uratować nasz naród od pewnej zguby, w pełni świadomi swojej przynależności do narodu, potrafili zawalczyć o wyzwolenie naszej ojczyzny. Pomimo represji stosowanych przez zaborców.

Inwazja Szwedów na Polskę

26 grudnia 2014 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Inwazja Szwedów na Polskę Potop jest to książka, która mówi o Polsce w jednym z bardzo ciężkich okresów. Mianem potopu określana jest armia szwedzka która wkroczyła na tereny Rzeczypospolitej, prawie całkowicie ją podbijając. Jak pamiętamy z historii, Polacy stawiali opór tylko i wyłącznie w pojedynczych punktach. Gdzie dzielnie bronili swoich posterunków. W tym że Polakom udało się pokonać Szwedów, wielu doszukuje się ręki Boga, która pomogła zwyciężyć tą wojnę. Przecież Polska była praktycznie podbita, przez naszych zamorskich sąsiadów. Oswobadzanie kraju rozpoczęło się od bitwy na Jasnej Górze, gdzie niedobitki Polskiej armii, oraz mnisi dzielnie bronili wzgórza za murów klasztornych. Po tym wydarzeniu obiekt ten stał się miejscem kultu Polaków. To przecież swoisty cud że udało się pokonać agresora który niemalże zmiażdżył nasz kraj w kilka miesięcy. Szwedzi do tej pory nie mogą zrozumieć przyczyn porażki. Każdy Polak ma zakodowane w głowie, dlaczego udało nam się wygrać tą wojnę, po prostu była to ingerencja Boga, która pomogła obrońcom Jasnej Góry obronić klasztor, oraz zwyciężyć wojnę. Polecam każdemu przeczytania książki Potop, jest to doskonały utwór, który pokazuje bohaterską walkę Polaków, aż do końca. Moim zdaniem książka ta jest bardzo wartościowa uczy patriotyzmu, dzięki czemu każdy Polak, bez względu na wiek, może z niej czerpać wzorce godne do naśladowania.

Potop przestrogą dla narodu Polskiego

10 grudnia 2014 | Kategoria: Epopeje | Tagi: , , ,

Potop przestrogą dla narodu Polskiego Potop to moim zdaniem obowiązkowa lektura, każdy Polak powinien ją przeczytać, ja omówiłem tylko wstęp, jednakże jak widzicie, w Potopie pełno jest opisu nie godziwości, oraz dziwnych zażyłości Polskiej szlachty. Andrzej Kmicic dowódca kozaków, który wiele razy brał udział w bitwach o ojczyznę, okazuje się zwykłym rozbójnikiem, który całkowicie nie przestrzega żadnych zasad. Swoje wszystkie racje, musiał narzucać komuś koniecznie siłą. Przecież to on i jego wojsko wszczęło rozróbę, w której obiektem sprzeczki, były dziewczyny z którymi chcieli tańczyć jego kompani. Ukazane są także problemu ojczyzny, która podczas najazdu Szwedów jest tak osłabiona, iż nie potrafi obronić się Szwedzkiej potędze. Ogólnie rzecz biorąc ojczyzna była niszczona zarówno przez naszych sąsiadów, jak i spory wewnątrz kraju. Kłóciły się najczęściej szlacheckie rodziny, przez co traciła Polska. Wiadomo podczas wojny trzeba jedności by razem walczyć z wrogiem. Potop opisuje cała historię wojny Polaków z Szwedami, od samego początku, poprzez cud na Jasnej Górze, aż po zdarzenia mające miejsce pod koniec wojny. To doskonała książka, w której mamy do czynienia z wartką akcją, która z pewnością wciągnie każdego czytelnika. Potop, to kopalnia historii, ukazująca zdarzenia podczas Potopu Szwedzkiego. Zarówno patriotów, którzy zachowywali się jak prawdziwy bohaterzy, jak również zdrajców ojczyzny, przez których nasz kraj mało nie został zdobyty.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. zobacz tutaj