Pomoc materialna

21 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc materialna Pomoc materialna zawsze mile widziana, to bardzo często spotykane hasło podczas organizowania wszelkich pomocy charytatywnych i tym podobnych. Jest grupa ludzi, która zajmuje się niesieniem pomocy dla innych i to właśnie oni najczęściej nawołują nas dobrych obywateli różnych krajów, abyśmy się solidaryzowali z nimi i osobami pokrzywdzonymi i pomogli nieść pomoc. Bardzo często ludzie z takich właśnie organizacji proszą o nawet najmniejszą pomoc, ale ta bardzo mała pomoc zaoferowana z naszej strony w połączeniu z setkami małych pomocy innych ludzi może połączyć się w coś bardzo dużego i bardzo szczytnego. A taka pomoc z całą pewnością pomoże niejednemu poszkodowanemu. Bardzo często jest tak, że ludzie organizują pomoc dla biedniejszych krajów, na przykład z Afryki. Wtedy pomocna jest każda chociażby najmniejsza rzecz. Ludzie najczęściej wtedy ofiarują pokarm, w takiej postaci, aby mógł przejechać całą tą drogę z naszego kraju do krajów afrykańskich i to tam właśnie zostanie rozdzielona ta żywność.

Pomoc

10 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc Pomoc między ludzka jest bardzo ważna, jak sami pewnie zauważyliście ludzie są stworzeniami stadnymi, a pomoc innym jest konieczna, ponieważ człowiek nie jest w stanie przeżyć samotnie, a przynajmniej nie w dzisiejszych czasach. Ludzie powinni pomagać sobie nawzajem, ponieważ obydwie strony mogą odnieść z tego tytułu korzyści. Ludzie potrafią wykonywać jedne czynności lepiej i sprawniej, a inni specjalizują się w zupełnie innych czynnościach. Dlatego powinniśmy się uzupełniać nawzajem. Podam pewien przykład dla objaśnienia sytuacji, a mianowicie drwal bardzo dobrze zna się za wyrębie drzew i najczęściej jest silnym człowiekiem, więc nie bardzo by było zamienić go z rzeźbiarzem, który to musi mieć delikatne ręce. Ludzie, jeżeli pomagają sobie nawzajem stają się lepszymi ludźmi i potrafią dostrzec o wiele więcej niż grupa snobistycznych ludzi dbających jedynie o własne interesy. Jednak nie wszyscy ludzie są dobrzy i niekiedy musimy liczyć wyłącznie na siebie samych, jeżeli chcemy przetrwać.

Ratunek dla duszy Konrada

7 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Ratunek dla duszy Konrada Scena trzecia nosi nazwę „rozgrzeszenie Konrada przez Księdza Piotra” można powiedzieć iż dla Konrada przybycie księdza Piotra było ostatni ratunkiem. Do miejsca przebywania opętanego przychodzi Piotr, odprawia on nad nim egzorcyzm, który ma na celu wypędzenie złych duchów. Podczas odprawiania modłów, które miały spowodować wypędzenie ducha, ksiądz dowiaduje się od owych duchów, iż w jednym z rosyjskich więzień, które były dawniej klasztorami, przebywa młody Rollison, ów mężczyzna zastanawia się nad popełnieniem samobójstwa. Duch po pewnym czasie opuszcza ciało Konrada, ksiądz z wielką stanowczością nakazuje modlić mu się za swą dusze. Konrad miał wiele szczęścia, gdyby wypowiedział słowa, które oskarżałyby Boga o bycie carem, jego dusza byłaby potępiona, na szczęście Konrad w porę zemdlał, zaś same słowa dopowiedział szatan, to uratowało Konrada, przed skazaniem na wieczne potępienie. Scena czwarta, ma również wydźwięk patriotyczny, nosi ona nazwę widzenie Ewy. Ewa mieszkała w małej wsi pod Lwowem, miała widzenie podczas wieczornej modlitwy, ukazała się jej Maryja, która dała swojemu małemu synowi, Jezusowi, piękne kwiaty, po czym Jezus zasypał nimi Ewę. Warto tez powiedzieć iż stało się to podczas modlitwy Ewy, za prześladowane przez Rosjan dzieci. Było to nie jako wynagrodzenie, za to iż losy tych biednych istot nie były obojętne Ewie, która nie była od nich o wiele starsza.

Pomoc sąsiedzka

6 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc sąsiedzka Na sąsiada zawsze można liczyć takie zdani chciałby wypowiedzieć każdy z nas mieszkający na działkach, bądź w blokach. Sąsiedzi to jak sama nazwa wskazuje osoby mieszkające najbliżej nas. Na to, jakich mamy sąsiadów mamy niewielki wpływ, a więc albo ich zaakceptujemy i będziemy, czyli z nimi w zgodzie, albo wręcz przeciwnie możemy żyć z nimi w stanie kłótni i wtedy mamy dwie opcje, to znaczy, że albo możemy totalnie się od nich odizolować i nie utrzymywać z nimi żadnych kontaktów, lub wybrać tą gorszą drogę, możemy żyć w nimi w stanie kłótni i nieustannie się z nimi kłócić i prowadzić tak zwaną wojnę sąsiedzką, co zazwyczaj nie ma dobrych skutków, a konsekwencje takich kłótni bardzo często kończą się rozprawą sądową. Jednak powinniśmy pamiętać, że jeżeli dzieje się coś złego to pierwsze miejsce, w jakie się udajemy to właśnie nasi sąsiedzi, a jeżeli będziemy żyli z nimi w niezgodzie to oczywiście nie otrzymamy żadnej pomocy i oczywiście odwrotnie, my również nie udzielimy pomocy naszym wrogom.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. www.butychiruca.pl/stebnowanie-sznurkowe/ Fototapeta na szkle