Brak kultury jazdy

7 lutego 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , , ,

Brak kultury jazdy Z jakimkolwiek polskim kierowcą by nie rozmawiać, zawsze usłyszy się, że on jeździ dobrze natomiast wszyscy inni to kiepscy kierujący. Niestety polskim kierowcą ewidentnie brakuje kultury jazdy. Najlepiej obrazuje to sytuacja, gdy ktoś chce skręcić w lewo, gdy z przeciwka nadjeżdża sznur samochodów. Mało kto zatrzyma się by wpuścić takie auto. Wszystkim się spieszy, mimo że ten drobny gest zajmie nam parę sekund. Porównywalna sytuacja to próba zmiany pasa ruchu w korku. Brak kultury jazdy jest widoczny w przypadku, gdy ktoś później ruszy na czerwonym świetle. Niekoniecznie wynika to z jego gapiostwa, jednak na kilkusekundowe opóźnienie inni już reagują wciskając klakson. Brak kultury jazdy to nie tylko używanie klaksonów i rzucanie przekleństw na innych użytkowników ruchu. To również nieprzestrzeganie przepisów prawa ruchu drogowego, łamanie zakazów, parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. W przypadku awarii pojazdu czy też wypadku, mało który kierowca zatrzyma się, aby pomóc.

Prowadzenie fundacji charytatywnej

31 grudnia 2014 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Prowadzenie fundacji charytatywnej Fundacja charytatywna budzi sympatię większości ludzi na świecie. Fundacja charytatywna to oczywiście organizacja, której celem przyświecającym jest niesienie pomocy ludziom potrzebującym i skrzywdzonym przez los. Zadaniem takich fundacji jest organizowanie pieniędzy, czy dóbr materialnych w celu przekazania zebranych środków na cele wyższe i oczywiście takie, które są szczytne i szlachetne. Organizacje charytatywne bardzo często zajmują się przypadkami, w których jakieś dziecko jest poszkodowane, lub potrzebuje natychmiastowo pieniędzy na jakąś bardzo skomplikowaną operacje, a niestety rodzice czy opiekunowie danego dziecka nie posiadają funduszy na przeprowadzenie danej operacji. Najczęściej w takich sytuacjach rodzice kierują swoją swoje prośby do danej organizacji charytatywnej i wtedy organizacja charytatywna ogłasza wielką akcję, która ma na celu zebrania odpowiedniej sumy pieniędzy na daną operację. Jest to bardzo szczytny cel i bardzo często taka akcja odnosi sukces, co jest bardzo ważne dla danego dziecka.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. www.psychologrodziny.pl