Rozłam społeczeństwa Polskiego

26 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , , ,

Rozłam społeczeństwa Polskiego Damy które siedziały w warszawskim salonie, po usłyszeniu tej nie bywałej historii, uznały tylko iż jest ona bardzo realistyczna, nie przejęły się zbytnio losem więźnia. Co więcej kobiety stwierdziły iż literatura Francuska jest o niebo lepsza od Polskiej. Nie zgadzali się z tym młodzi ludzie, którzy stali przy wejściu. Nie mogli oni już dłużej patrzeć na to jak bardzo upadla Polska elita. Piotr Wysocki ładnie ujął naród Polski, porównując go do lawy. Zamożną elitę porównał do zastygłej skorupy, która dawno zapomniała o Polsce i w łatwy sposób dała się wynarodowić, zaś młodych Polaków patriotów porównuje do wrzącego środka, który jest symbolem ciągle żyjącej Polski, która pełna jest patriotyzmu. Młodzi wykształceni ludzie zawsze byli przyszłością narodu. Dlatego senator Nowosilcow, tak uporczywie z nimi walczył. Młodzi Polacy, nie bali się stanąć przeciwko zaborcy, byli bardzo wykształceni i zdolni. Elita nie stwarzała takiego zagrożenia, zachwycała się przecież bardziej balami, jak również Francuską poezją. Zupełnie nie obchodziły ich losy Polski, liczyła się dla nich tylko dobra zabawa, oraz duża ilość pieniędzy, dla których gotowi byli zrobić wszystko. Tylko młodzi ludzie, mogli uratować nasz naród od pewnej zguby, w pełni świadomi swojej przynależności do narodu, potrafili zawalczyć o wyzwolenie naszej ojczyzny. Pomimo represji stosowanych przez zaborców.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.