Pieniactwo

9 lutego 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Pieniactwo Pieniactwo to chorobliwa skłonność Polaków, polegająca na wytaczaniu sobie spraw sądowych z byle powodu. Część spraw toczących się w sądach jest z bardzo błahych powodów – koszta sądowe przewyższają niejednokrotnie wartość przedmiotu czy rzeczy, o którą toczy się spór. Na przykład o jabłka, które sąsiad zebrał z naszej działki, o kawałek miedzy. Przykładów można tu mnożyć bez liku. Sprawy takie mogą ciągnąć się latami – uczestnicy czerpią przyjemność z tego, że mogą komuś zrobić na złość.Niestety przykład takiego zachowania idzie z góry. Nasi politycy bardzo dobrze ilustrują tą narodową przywarę. Codziennie w wiadomościach można usłyszeć o procesach, jakie wytaczają sobie nawzajem z błahych powodów. Niestety zamiłowanie do pieniactwa powoduje zablokowanie sądów. Zamiast zajmować się groźnymi przestępstwami muszą się one zmagać ze sporami sąsiedzkimi, często wynikającymi ze zwykłej zawiści. Zachowanie takie niestety również blokuje niektóre inwestycje. Naszą przywarę doskonale zobrazował Aleksander Fredro w Zemście.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. feliz aniversario