Pomoc

10 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Pomoc Pomoc między ludzka jest bardzo ważna, jak sami pewnie zauważyliście ludzie są stworzeniami stadnymi, a pomoc innym jest konieczna, ponieważ człowiek nie jest w stanie przeżyć samotnie, a przynajmniej nie w dzisiejszych czasach. Ludzie powinni pomagać sobie nawzajem, ponieważ obydwie strony mogą odnieść z tego tytułu korzyści. Ludzie potrafią wykonywać jedne czynności lepiej i sprawniej, a inni specjalizują się w zupełnie innych czynnościach. Dlatego powinniśmy się uzupełniać nawzajem. Podam pewien przykład dla objaśnienia sytuacji, a mianowicie drwal bardzo dobrze zna się za wyrębie drzew i najczęściej jest silnym człowiekiem, więc nie bardzo by było zamienić go z rzeźbiarzem, który to musi mieć delikatne ręce. Ludzie, jeżeli pomagają sobie nawzajem stają się lepszymi ludźmi i potrafią dostrzec o wiele więcej niż grupa snobistycznych ludzi dbających jedynie o własne interesy. Jednak nie wszyscy ludzie są dobrzy i niekiedy musimy liczyć wyłącznie na siebie samych, jeżeli chcemy przetrwać.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.