Pijaństwo

6 stycznia 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Pijaństwo Zasadniczo w piciu alkoholu nie ma nic złego. Alkohol został wymyślony dla ludzi, ale niestety nie każdy umie go pić. Jedną z negatywnych cech Polaków jest zamiłowanie do picia alkoholu w dużych ilościach. Jest on obecny na prawie każdej imprezie rodzinnej, na dyskotekach, zabawach sylwestrowych itp. Wielu Polaków nie wyobraża sobie udanej zabawy bez wypicia znacznej ilości alkoholu. Piją nie tylko dorośli, ale też coraz więcej dzieci i młodzieży sięga po napoje alkoholowe. Alkohol jest obecny na imprezach szkolnych, wycieczkach. Nie należy do rzadkości spożywanie przez Polaków alkoholu w pracy. Niestety istnieje również społeczne przyzwolenie na jazdę pod wpływem alkoholu. Dopóki nie stanie się jakieś nieszczęście wielu nie zauważa, jakie niebezpieczeństwo stanowi nietrzeźwy kierowca. Stanowi on zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Coraz więcej słyszy się również o nieodpowiedzialnych rodzicach, którzy w stanie nietrzeźwym krzywdzą swoje dzieci lub pozostawiają je samym sobie. Polacy powinni nauczyć się pić alkohol w sposób odpowiedzialny. Tylko wtedy będzie można przestać o nas myśleć jako o pijakach i alkoholikach.

 

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.