Makbet bohaterem tragicznym Szekspira

10 stycznia 2015 | Kategoria: Bohaterowie | Tagi: , , ,

Makbet bohaterem tragicznym Szekspira Makbet jest typowym bohaterem tragicznym, z dramatów pisanych przez Williama Szekspira. Z jego sytuacji nie ma dobrego wyjścia, tak naprawdę każdy jego ruch, prowadził do tragedii. Bohaterzy Szekspirowskich dramatów, nie mogli wyjść z swoich problemów bez ofiar, bez porażki i straty. Problemy bohatera, zaczynają się wraz z poznaniem przyszłości, która jest przecież nieuchronna. Jednak same sposoby które mają prowadzić do jej spełnienia, nie są już takie szlachetne. Co się okazuje Makbet, musi wkroczyć na drogę zła, nieprawości, oraz przemocy. W zdobyciu celu, postępuje wbrew prawdziwym wartościom. Makbet morduje przecież króla, swojego przyjaciela i kuzyna, który obdarzał go zaufaniem, był dla niego jak brat. Doceniał w pełni jego zaangażowanie, to co robił dla kraju, oraz dla niego. Tragizm całej sytuacji polega na tym iż człowiek ten wie doskonale kogo zabija, jak dobrego i światłego człowieka niszczy. Makbet zaraz po ugodzeniu Dunkana sztyletem traci zmysły, nie wie co ma robić panikuje. Jego życie tym samym stało się lękiem o utratę władzy, oraz strachem przed karą, która i tak zostanie mu wyznaczona. Widzi on nawet duchy zamordowanych, tak jak na przykład duch Banka, który ciągle go nawiedzał. Nieustannie płakał i przechodził z konta w kont, ponieważ rozmyślał nad wróżbą czarownic. Bohater popada w depresje, zbrodnie odbijają się na jego charakterze, staje się zimny, nie czuły.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. diversey polska