Narzekanie

8 stycznia 2015 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Narzekanie Polacy znani są z tego, że narzekają praktycznie na wszystko. Na pogodę – gdy słońce to za ciepło, gdy deszcz utyskujemy na brak słońca; na wysokie ceny w sklepach; na polityków; na nadmiar obowiązków, itp. itd. Kiedy ktoś zapyta Polaka co słychać, standardową odpowiedzią jest – stare biedy. Anglik czy Niemiec odpowie: „dziękuję, dobrze a u Ciebie?”. My natomiast zaczynamy rozmowę od wyliczenia wszystkich nieszczęść, które nas spotkały. Nie potrafimy cieszyć się z tego, co mamy, za to doskonale widzimy wszystkie braki. Niestety, mimo że jest nam źle, często nie staramy się zrobić nic, aby to zmienić. Łatwiej jest narzekać na kiepską płacę, złą atmosferę w pracy niż poszukać sobie nowej. Chociaż gdyby ktoś już to zrobił i znalazł nową, lepszą pracę, niedługo na pewno odkryje w niej jakieś wady, aby móc wkoło narzekać na swą ciężką sytuację. Lubimy się użalać nad sobą. Lubimy, gdy ktoś nad nami się lituje. Lubimy być cierpiętnikami. Dziwne, przecież jako naród katolicki powinniśmy dziękować Bogu za wszelkie otrzymane łaski a nie smucić się z błahych powodów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. pieniądze w 10 min na twoim koncie tylko w pozyczkomat sprawdź juź dziś www.webreklama.pl strona domowa