Okrutna Lady Makbet

7 stycznia 2015 | Kategoria: Bohaterowie | Tagi: , ,

Okrutna Lady Makbet Lady Makbet, podobnie jak jej mąż jest postacią tragiczną, jednocześnie autentyczną psychologicznie. W przeciwieństwie do naszego tytułowego bohatera, od samego początku jawi się jak rządna władzy, demoniczna kobieta. Dowiadujemy się o niej wszystkiego po przeczytaniu listu od męża już w pierwszym akcie owej sztuki. W kobiecie tej może zadziwiać nas przebiegłość, oraz doskonałe rozeznanie sytuacji. Makbet nie wspomina jej przecież w liście o jego rozterkach. Wie ona tylko o przepowiedni, od razu rozpoznaje iż jest ona dwuznaczna. Z jednej strony będą oni mogli cieszyć się władzą, z drugiej strony mogą zostać upodleni, przez ślepą rządzę bycia władcami Szkocji. Lady Makbet od razu podkreśla mężowi fakt, iż nie dostanie on się na szczyty w sprawiedliwy sposób, namawia go do zejścia na złą drogę, tylko po to by osiągnąć sukces. Kobieta ta doskonale zna swego męża, przewiduje z dużą dokładnością jego ruchy, jego słabości, jego wąchania. Pomimo tego iż nic jej nie mówił, kobieta wie że mąż się wącha i będzie chciał przyspieszyć tok wydarzeń. W dodatku ma pewność że zrobi to każdym sposobem, byłe byłby on szybki. Lady Makbet, nie chce być matką, nie chce czuć szczęścia. Gotowa jest oddać się złu, chce być podła i bezwzględna. Całkowicie zaślepiona przez żądzę władzy, by ją osiągnąć jest w stanie zrobić wszystko.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.