Okrutny czas

26 stycznia 2015 | Kategoria: Wiersze | Tagi: , ,

Okrutny czas Nastrój smutku, grozy, przerażenia apokaliptyczną, wizją świata i zagłady ludzi, to tylko niektóre z obrazów, które w wierszu „Ten czas” kreśli Krzysztof Kamil Baczyński. Napisany w 1942 roku utwór jest katastroficzną wizją czasów wojny. Świat młodego poety jest w mroku symbolizującym zło, śmierć i zagubienie. Na ziemi zapanowała śmierć. Umarła natura, wciąż umierają ludzie. Czas nie zdąża ku zmartwychwstaniu, lecz zmierza prosto w otwartą paszczę zagłady. W obliczu niechronionej zagłady życie ludzkie jest nić nie warte, kruche i ulotne. Ogarnięty złem świat pozbawiony został Boga. W czasie, gdy wszystkie wartości zastały zanegowane i zapomniane, umarł też Bóg. Wojna skazała ludzi na klęskę i totalną zagładę. W niedługim czasie okazało się, że przed zatraceniem nie ma ucieczki. Ciemność i śmierć, które ogarnęły ziemię, stały się zapowiedzią kresu wszystkiego.. Obecność w wierszu motywów symbolizujących śmierć i zagładę tj.: krzyż, groby, trumny, szubienice i sznury, wprowadzają atmosferę smutku, przygnębienia i braku nadziei.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.