Podwiezienie kogoś

13 stycznia 2015 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Podwiezienie kogoś Najprostsza pomoc, ale jednak, jaka ważna. Pomyślmy przez chwilę jak byśmy się poczuli, kiedy byśmy bardzo potrzebowali pomocy, a nikt nie chciałby nam jej przynieść, to by było bardzo złe i oczywiście bardzo by nas zasmucił taki fakt. Jednak istnieje ryzyko zabierania taki osób, ponieważ nigdy nie będziemy mieli pewności, jakiego pokroju jest dana osobami i czy ma dobre zamiary czy może chce nam zrobić krzywdę. Zabierania autostopowiczów zawsze wiąże się z nutką niepewności, jednak najczęściej są to ludzie, którzy naprawdę potrzebują takiej pomocy. Zastanówmy się znowu przez chwilę, przecież, jeżeli skradziono by nam wszystkie pieniądze i nie mielibyśmy żadnej innej formy dojazdu do miejsca docelowego to, dlaczego mielibyśmy nie spróbować poruszania się na stopa. To jest niekiedy bardzo przyjemna forma podróży, bo zawsze możemy poznać nowych ludzi. Nie wspomnę już o niebezpieczeństwach grożących osobom poruszającym się w ten sposób, ponieważ ludzie zabierający autostopowiczów też mogą mieć różne zamiary.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.