Tadeusz Bocheński

17 stycznia 2015 | Kategoria: Bohaterowie | Tagi: , , ,

Tadeusz Bocheński Tadeusz Bocheński zasłynął w świecie kultury nie tylko jako poeta. Był znawcą także innych odłamów kulturalnych, takich jak literatura prozaiczna, muzyka, bardzo dobrze grał także na pianinie, był tłumaczem i pedagogiem szkolnym oraz długoletnim współpracownikiem „Kameny”. Data jego urodzin przypada na siedemnasty kwietnia 1895 roku. Przyszedł na świat w Chrzanowie. Kiedy odszedł jego ojciec w 1899 roku, jego matka przeniosła się z nim i całym rodzeństwem do Lwowa – i właśnie tam ukończył gimnazjum klasyczne i popierał pierwsze nauki muzyczne. Najczęściej była to gra na pianinie. Potem udał się do Wiednia, gdzie udało mu się z wyróżnieniem ukończyć muzyczne studia w Wiedniu. Zaraz potem powrócił z powrotem do Lublina, gdzie zatrudnił się jako nauczyciel w Gimnazjum im. Staszica. Tam przez trzynaście lat uczył języka greckiego oraz łacińskiego. Tam również stawiał pierwsze odważne kroki w świecie poetyckim. Kiedy skończył naukę w 1925 roku, przeniósł się do siedziby redakcji dwutygodnika „Nowe Życie”. Tam właśnie drukował swoje pierwsze wiersze, tam recenzował teatralne recenzje oraz przekłady różnych sztuk. W 1934 roku postanowił zrezygnować z pracy pisarza i przenieść się do Zakopanego, gdzie zmarł.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. witryna wisząca