Utwór wzniosły, wywołujący dumę

21 grudnia 2014 | Kategoria: Epopeje | Tagi: , ,

Utwór wzniosły, wywołujący dumę Myślę iż każdy naród potrzebuję własnego, wzniosłego utworu. Dzięki któremu człowiek mieszkający w danym kraju, może poczuć nie bywałą dumę z tego iż jest jego obywatelem. Podobnie jest z Panem Tadeuszem, to książka która stała się jakby Epopeją Narodową, niemalże każdy Polak przeczytał Pana Tadeusza, większość z nas zna wstęp do tej powieści. Jest to księga która ukazuje to jak żyła szlachta, mówi ona przecież o życiu pełnym sielanki, gdzie gdzieś daleko stąd są wszelkie problemy. Bez wątpienia ta lektura ma swój urok, buduje go wspaniała treść, która oczywiście doskonale przemawia do czytelnika. Każdy kto czytał Pana Tadeusza wie o czym mówię. Sam podczas czytania tej książki, poczułem się dumny z tego powodu iż jestem Polakiem, przecież przez długie lata nasz kraj był wielką potęgą, jako naród nie mamy czego się wstydzić. Myślę iż przeczytanie tej książki zwiększyłoby nam samoocenę. Wzmocniło nasze poczucie przynależności do pięknego kraju jakim jest Polska. Z całą odpowiedzialnością, mogę powiedzieć iż Adam Mickiewicz jest bohaterem naszego narodu, który dzięki swojej twórczości tknął w ten naród nadzieje na lepsze jutro. Ukazał on także jak wspaniały jest nasz kraj, jaką mamy piękną przyrodę i ludzi, którzy są oddanymi patriotami. Myślę iż autor, ukazał większość dobrych stron naszej ojczyzny, za co należy mu się chwała.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa. 5. Geburtstag