Założenie schroniska

25 grudnia 2014 | Kategoria: Książki | Tagi: , ,

Założenie schroniska Schronisko pomaga setkom ludzi i to nie tylko czasami, ale schroniska najczęściej pracują całymi dniami. Dzięki schronisku wielu bezdomnych ma gdzie nocować i nie muszą martwić się o to czy przypadkiem zimną zimową nocą nie zamarzną gdzieś na dworcu czy na ławce w parku okryci jedynie jakimiś starymi gazetami. Schroniska to można to tak określić darmowe hotele, jednak najczęściej mają bardzo niskie standardy, a to z kolei konsekwencja tego, że jedne pieniądze, jakie schronisko otrzymuje to dotacje od państwa i sponsorów, których jest coraz mniej, ponieważ z schronisk nie ma żadnego zysku, jedynie satysfakcja z tego, że możemy pomagać innym ludziom. W schroniskach możemy bezpiecznie spędzić noc nie martwiąc się o to czy stanie nam się coś złego ze strony jakichś złych ludzi, których najczęściej określa się mianem przestępców czy bandytów. Dzięki schroniskom setki ludzi znalazło już swoje miejsce schronienia, jednak najczęściej w schronisku możemy zostać jedynie na noc, a wraz z nadchodzącym dniem musimy ruszyć w miasto.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.