Złodziejstwo

15 grudnia 2014 | Kategoria: Cechy | Tagi: , ,

Złodziejstwo W Polsce uważa się, że kradną wszyscy – od tych na samej górze po tych malutkich, na końcu drabiny społecznej. Często nawet nie uświadamiamy sobie tego, że kradniemy. W poprzedniej epoce istniał przymus pracy. Ludzie chodzili więc do niej, bo „czy się stoi czy się leży to wypłata się należy”. Nie robili w zasadzie nic – i tu już mamy kradzież. Mało kto chce uznać, że nie pracując w czasie pracy lub pracując nierzetelnie okradamy pracodawcę. Okradamy go również wynosząc do domu z pracy rzeczy biurowe. Okradamy pracodawcę na paliwie, załatwiając własne sprawy wykorzystując w tym celu służbowe auto. Przykładów nieuświadomionej kradzieży można mnożyć. Niestety opinia o Polkach jako złodziejach przylgnęła do nas z innego powodu. W czasach komuny często Polacy, którzy wyjeżdżali na zachód, aby sobie dorobić, kradli. W Niemczech zdarzały się sytuacje wypraszania Polaków ze sklepów, gdyż obawiano się, że go okradną. Do dziś zresztą można usłyszeć dowcipy o Polakach jako złodziejach. Wiadomo, że w każdym stadzie trafi się czarna owca, niestety ludzie mają tendencję do oceniania wszystkich jedną miarą. Dlatego trudno jest potem tą opinię zmienić na lepszą.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Książka jest napisana perfekcyjnym wręcz językiem. Syf, brud, ubóstwo świata są tu widokiem przedstawionym w taki sposób, że czujemy się niebywale poruszeni. Do gustu przypadł mi również koniec i samo przesłanie, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie - mówiąc w skrócie, coś wspaniałego. Gorąco polecam.

O stronie

Strefa to straszna rzecz strefa żyje, raz wejdziesz do strefy, nigdy się z tego nie wygrzebiesz, to jak narkotyk. A my jesteśmy Stalkerami. My strefą żyjemy, my ją kochamy dzięki niej mamy za co zjeść, napić się mamy za co żyć. Brzmi ciekawie? Z pewnością tak. Dodatkową zachętą jest jeszcze fakt, że z kartki na kartkę jest jeszcze ciekawiej co daje naprawdę zaskakujący efekt końcowy. Sama książka opowiada o Stalkerach - łowcach skarbów, którzy wyruszają do strefy lądowania istot pozaziemskich aby zdobyć zakazane przedmioty, w celu sprzedania ich "na czarno", ot niby zwykła praca aczkolwiek niebywale niebezpieczna, albowiem nie polują na Ciebie tylko władze, ale również i sama strefa.